Pokud se vám zpráva nezobrazuje korektně, tak prosím klikněte ZDE

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\!VitalSoft\!WWW\web\_novinky_file\image1.gif

12.12.2019    

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\!VitalSoft\!WWW\web\_novinky_file\header1_02.gif

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\!VitalSoft\!WWW\web\_novinky_file\news.jpg

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: C:\!VitalSoft\!WWW\web\_novinky_file\header1_02.gif

 

 

 


Vážená paní doktorko,

             Vážený pane doktore,

 

tato zpráva je určena uživatelům, kteří budou od 1.1.2020 vydávat elektronické neschopenky (eNeschopenky) a jejím cílem je Vás seznámit s úvodními kroky ke zprovoznění modulu eNeschopenky.

V těchto dnech skončilo firemní testování projektu eNeschopenky. V nejbližších dnech bude uvolněna automatická instalace nové verze programů série Medical verze 9.95/2019, obsahující mimo jiné i modul eNeschopenky. Důvodem mírného zpoždění s jeho vydáním byly neustálé změny funkcionality ze strany ČSSZ. Instalace nové verze bude časově trochu náročnější, obsahuje číselníky s novou strukturou a program se všemi podpůrnými moduly, ale i tak by doba instalace neměla přesáhnout několik minut.

Po bezchybné instalaci se při prvním spuštění automaticky vygeneruje a zařadí do Vaší kartotéky 15 testovacích pacientů. Tito pacienti jsou anonymní a reálně „neexistují“, slouží pouze pro potřeby testovacího provozu. Rodná čísla reálných pacientů budou ČSSZ zpřístupněna až od 1.1.2020.

Dále je nutné vyplnit přístupové údaje pro zprovoznění modulu eNeschopenek. Nutné údaje jsou: od ČSSZ přidělené IČPE, Vaše IČO, IČZ, název ordinace a jméno lékaře. Nutnou podmínkou je i nainstalován platný certifikát SÚKL (který určitě máte, vydáváte-li eRecepty). Toto jsou postačující údaje pro zprovoznění modulu eNeschopenek. K vyplnění údajů nepotřebujete žádná hesla ani dlouhé přihlašovací kódy, nové je pouze IČPE, ostatní údaje znáte. Máte-li připraveny všechny údaje, pak vyplnění formuláře v programu zabere pár minut a Vy pouze údaje uložíte s provedením „Testu spojení“. Proběhne-li test úspěšně, můžete již zkoušet provoz eNeschopenek (Dekurz\Doklady\eNeschopenka). Testovací provoz provádějte výhradně jen na 15-ti testovacích pacientech s příjmeními TESTOVACÍ PRVNÍ až TESTOVACÍ PATNÁCTÝ (jejich RČ začínají od 600141/6***). Zdůrazňujeme: neměnit RČ, jméno ani příjmení u těchto testovacích pacientů, testovací systém na ČSSZ by nefungoval! V testovacím prostředí máte možnost vystavovat i ukončovat eNeschopenky včetně opravných podání, provádět kontroly a případně předávat nebo přebírat pacienty od jiných lékařů. Tisknout můžete druhý díl eNeschopenky (RDPN2) i lístek na peníze (PTDPN) a to i opakovaně.

Toto jsou pouze stručné úvodní informace, při prvním spuštění nové verze programu se objeví „InfoBulletins podrobným návodem k modulu eNeschopenek.  Budete-li se chtít k tomuto bulletinu v budoucnu vrátit, pak jen naleznete v menu programu: „Help\Informace o změnách-Bulletiny\Info_9_95.rtf - > tl.Zobrazit“.

Závěrem: Údaje vyplňované ve formuláři na záložkách Zahájení, Trvání/Kontrola, Předávání a Ukončení DPN (dočasné pracovní neschopnosti) se výrazně neliší od údajů na papírové neschopence. Pouze z čísla neschopenky se stalo „číslo rozhodnutí“!

Modul eNeschopenky bude pro všechny uživatele plně funkční do konce ledna 2020. Během této doby můžete vše vyzkoušet i v reálném provozu a pak se rozhodnout, zda modul eNeschopenky budete chtít. Cena může být kalkulována až po oznámení ceny od našich dodavatelů, ale neměla by se nijak výrazně lišit třeba od ceny modulu eReceptu.

 

S pozdravem

Ing. Ondřej Kůrka v.r.

 jednatel společnosti

      VitalSoft, s.r.o.

  

 

 

 

 

Vital Soft, s.r.o.
Moskevská 1/14, 434 01 Most
tel.
777 651 246, 777 651 243, 736 505 123
Pokud nechcete tyto informace nadále dostávat, zašlete prosím odmítací mail na adresu hotline@vitalsoft.cz